Porady stylistki: Bukiet z muszli: kiedy i dla kogo?


Porady stylistki:

Bukiet z muszli: kiedy i dla kogo?

Bukiet z muszli to najnowszy krzyk mody, ale nie musimy się obawiać, że wkrótce podobne bukiety pojawią się na każdej ceremonii ślubnej. Te dodatki pasują idealnie do nietypowych uroczystości: ślubów na plaży (zarówno w Polsce i Europie, jak i w ciepłych krajach), w małych nadmorskich kościółkach, a także ślubów utrzymanych w klimacie morskim (niezależnie od tego, gdzie odbywa się ceremonia). Tylko w takich okolicznościach bukiet w pełni rozkwita, pięknie uzupełniając strój Panny Młodej i przywołując miłe skojarzenia z szumem fal oraz bogactwem egzotycznych mórz.

Dzięki dopasowaniu projektu bukietu do sukni, całość sprawia wrażenie perfekcyjnego kompletu. Bukiet może naśladować pewne elementy sukni, ale także dodawać smaczku całości stylizacji. Najczęściej wybieraną kompozycją barwną morskich bukietów jest zestawienie bieli, écru, kości słoniowej, delikatnego różu i szarości z odcieniami błękitu, niebieskiego i szaroniebieskiego (przesądne Panny Młode z pewnością ucieszy fakt, że w tej sytuacji „coś niebieskiego”… zawiera już ich bukiet).

Pamiętajmy o tym, że zaprojektowanie i wykonanie bukietu wymaga przynajmniej ok. 2 tygodni  pracy, a dodatkowo musimy doliczyć czas potrzeby na dostarczenie wiązanki. Ta sytuacja ma jednak duży plus: bukiety z muszli nie więdną, dlatego możemy zamówić je ze sporym wyprzedzeniem i spokojnie przechować do dnia ślubu.

Wartym uwagi pomysłem są Zestawy ślubne. Dzięki nim bukiet, ozdoby do włosów, bukieciki druhen, przypinki dla Pana Młodego i Świadka, a także wystrój kościoła, samochodu i sali bankietowej będą spójne, ponieważ wyjdą spod tej samej ręki. Takie rozwiązanie oszczędza sporo stresów, związanych z przygotowaniem ślubu i wesela – Państwo Młodzi nie muszą martwić się już dopasowywaniem wystroju: akceptują styl, który się im podoba i wiedzą, że takie właśnie dekoracje nadawać będą odpowiedni ton jednemu z najpiękniejszych dni w ich życiu.